СНТ кафедри

Посилання на телеграм-групу студентського наукового гуртка для вітчизняних студентів:

https://t.me/+Ybxoitu_jig0MjVi

У групі ви можете знайти анонси засідань, студентських конференцій та безліч іншої цікавої інформації


Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) залишається однією з ключових пульмонологічних проблем в Україні та в світі. Більше 200 млн. людей у світі хворіють на ХОЗЛ, і 3,1 млн. з них щороку помирають, що робить ХОЗЛ третьою причиною смертності. Щорічно група експертів GOLD (Global Initiative on Obstructive Lung Disease) формує рекомендації щодо діагностики та лікування хворих на ХОЗЛ, і звісно, кожний їх перегляд викликає неабияку цікавість медичних та наукових працівників. У січні 2023 року вийшов новий стандарт GOLD, який пропонує нові підходи до розуміння ХОЗЛ, змінює існуючу класифікацію захворювання та вносить корективи до алгоритмів лікування.

Засідання студентського наукового гуртка, яке відбулося 21.02.2023р., було присвячене розгляду рекомендацій GOLD 2023. Воно зібрало різноманітний колектив учасників – студенти 3-6 курсів, лікарі-інтерни, викладачі кафедри внутрішньої медицини 1 ДДМУ. Відкрила засідання керівник гуртка, доцент кафедри ВМ1 Наталія Саніна, яка представила, як змінилося сучасне уявлення про ХОЗЛ взагалі упродовж останніх років. У своїй доповіді вона підкреслила, що ХОЗЛ є гетерогенним станом, на розвиток якого впливають багато факторів, як середовищних, так і генетичних; представила нову таксономію ХОЗЛ за так званими етіотипами і новітню концепцію розвитку цього захворювання. Доповідь студентки 4 курсу факультету медицини і фармації Катерини Овчаренко була присвячена новій клінічній класифікації ХОЗЛ згідно GOLD 2023 – якщо раніше виділяли 4 групи пацієнтів в залежності від кількості загострень, респіраторної симптоматики та ступеню вентиляційних порушень, то в стандарті 2023 року кількість груп зменшено до трьох і головний акцент зроблено саме на кількості загострень, адже їх профілактика є наріжним каменем у попередженні прогресування захворювання і смертності пацієнтів.

Студентка 4 курс медичного факультету Дар’я Швидка представила увазі присутніх доповідь про підходи до лікування ХОЗЛ у світлі рекомендацій 2023 року. Так, у новому стандарті наголошено на важливості раннього застосування комбінованої терапії бронходилататорами пролонгованої дії; чітко окреслено терапевтичне вікно застосування інгаляційних кортикостероїдів у хворих на ХОЗЛ; розроблено алгоритми корекції призначеної інгаляційної терапії в залежності від типу прогресування захворювання. Презентація Дар’ї викликала неабияку цікавість і закінчилася жвавою дискусією учасників засідання.

Хочеться підкреслити, що представлена на засіданні гуртка інформація була дуже корисною всім присутнім – адже це були найактуальніші новини респіраторної медицини світу останніх місяців. Тож долучайтеся до нашого гуртка – кафедра внутрішньої медицини 1 завжди попереду!

 

Керівник гуртка, доц.кафедри, к.мед.н.                         Наталія  САНІНА